אודותינו ...

קצת רקע עלינו ...

שמי יוסי עוז, גר ברמת גן נשוי וסבא ל-3 נכדים. חי ונושם את תחום מתקני הכביסה משנת 2000.

משמש בעלים של חברה מובילה בישראל בשם "עוז מתקני כביסה" המתמחה בעיקר בנושא "הנוחות שבתליית הכביסה", עם השנים,  בנוסף למחלקת היצור, הרחבנו את היריעה, לטובת יבוא של מוצרים מתקדמים מהעולם, (בעיקר מאוסטרליה, וגרמניה).

הדגשים העיקריים כיום בנושא תליית הכביסה, נוטים בעיקר לכיוון עיצובי וחדשני, שיפורים ניכרים במבני המתלים מבחינת ארגונומית, קלות ופשטות בהפעלה, הנדסת אנוש מתקדמת, ניצול נכון של אנרגיה ירוקה ועוד.    

אז איך זה התחיל ?

סוגים רבים של מתלה כביסה "נולדו" עם השנים, הסיבה העיקרית היא שמקום תליית הכביסה שונה מבית לבית. לפעמים בשל אילוצים של תכנון לקוי או ניצול המקום לצרכים אחרים.

עם השנים פותחו והומצאו רעיונות ואפשרויות שונות ומגוונות לתליית הכביסה. בבתי מגורים רווי קומות שבהם לא קיימים מסתורי כביסה, הפתרון היה: מתקני כביסה ניידים או פנימיים המותקנים בתוך הבית, על הקיר או התקרה.

בבתים פרטים כיום מרבים להשתמש במתקני ה"קרוסלה" המותקנים בחצרות. יתרונותיהם הינם בכמויות הכביסה ואפשרויות כיוונון הגובה. כל המרכיבים יחד: מיקום, כמות כביסה, גובה , חוזק מבנה, אסתטיות ,נוחות למשתמש נלקחים בזמן ייעוץ לבחירת סוג המתקן.

חשוב ביותר לדעת ש כמעט לכל בעיה יש פתרון. אנו מביאים כאן באתר זה ממגוון האופציות העומדות לרשותנו ומקוים שנוכל להיות לכם לעזר במציאת הפתרון האופטימלי.

מיקום מיטבי .

מתלי כביסה חיצוניים מייבשים את הכביסה ביתר יעילות. יתרונות ייבוש הכביסה באויר הטבעי מהירה יותר ושומרת על אורך חיי הבגד. בחירת מיקום תליית המתקן חשובה ביותר. תליה  באזור שהשמש נמצאת מרבית שעות היום, אמנם, מייבשת במהירות את הכביסה אך חשיפה לשמש זמן רב, לא מטיבה עם כביסה צבעונית וגורמת להלבנתה.

מיקומו היעיל ביותר של מתלה  הכביסה הינו במקום מוצל שיש בו זרימת אויר (סירקולציה). במסתורי כביסה שמשמשים גם למקום אחסון של מדחסי המזגנים ו/או דודי החשמל חשוב להקפיד להתקין את מתלה הכביסה בגובה שבו האוורור יגיע אל חבלי תליית הכביסה.

גובה מתלה הכביסה מעבר לחלון הוא מתחת לאדן החלון במקום בו נמצאת (קורה) חגורת בטון התקנה שמקבעת את המתקן בצורה הכי בטוחה וחזקה.(חשוב לציין שהמתקן אמור לשאת משקל של כ 90 ק"ג (גודל של מתקן 3 מ'  כ5 חבלים עמוס בכביסה)  מעבר למשקלו העצמי.

אם לא מותקנת חגורת בטון. יש לקבע את זרועות המתקן אל הקיר עם ברגים מצד לצד (שמשמשים כיום לקיבוע מדחסי מזגנים). במידה ורוצים להשיג גובה רב יותר לתליית מתקן הכביסה אפשר להיעזר בקירות הצידים (הניצבים) בעזרת זרועות המותאמות לכך.  

נסיון ומקצועיות.

על סמך נסיוננו רב השנים בייצור ובהתקנת מתלי כביסה, הדגש העיקרי הוא על מציאת פתרונות לתליית כביסה גם במקומות שאינם מיועדים מלכתחילה להיות שכאלה. למשל, בבתי מגורים שלא תולים כביסה מעבר לחלון כלפי חוץ, או במקומות בהם התנאים קשים לתלייה (אדן חלון רחב, גבוה, מרחק קטן וכד').  כשהרעיון הוא להקל משמעותית על תולה הכביסה.

דגש נוסף הוא – על איכות החומרים. מתקנים ניידים או מתרוממים עשויים מאלומיניום כדי שיהיו קלים להרמה או לנשיאה.
מתקנים קבועים עשויים מפלדה מקורית מגולוונת שלא תחליד בעתיד. זרועות המתקן ומסגרתו צבועים בצבע אקרילי (צבע בתנור) לבן.

גלגלים ומסבים כדאי שיהיו עשויים מאוקולון (סוג של פולימר עם אנטי U.V)  הם יאריכו את חיי המוצר (לא יסדקו או יתבקעו) בשל עמידותם כמעט בכל תנאי מזג האויר.  חבלי כביסה פולימרים מסוג פוליפרופילן 4 מ"מ עם UV להגנת מקרני אולטרא יאריכו את משך "חיי החבלים"  לשנים ארוכות. 

אז, כיצד להחליט ?

כיצד להחליט ? מאחר והייעוץ הנכון חייב להיערך במקום ההתקנה בבית הלקוח, וזאת ע"מ לקבוע גודל וסוג מתלה מתאים מבחינת נתוני הקיר, אזי מכיוון שאין גדלים סטנדרטים אלא מתאימים לפי מידה, אנו ממליצים לתאם את מועד הייעוץ אצלכם בביתכם, וכשאתם נוכחים. ניתן כמובן לראות דוגמאות של מתלים אצלנו תוך תיאום מוקדם מראש.

למה דווקא אצלנו? עוז מתקני כביסה מ1990 מייצרים מוכרים ומתקינים מגוון רחב של מוצרים לתליית כביסה. וההתקנות מתבצעות ע"י צוותי החברה בלבד. ולא דרך קבלני משנה.

ההתקנות בבית הלקוח נעשות בהתאמה מדויקת למקום תליית הכביסה. באפשרותכם לפנות אלינו טלפונית כדי לקבל אינפורמציה מקיפה יותר, וכן להזמין במידת הצורך וללא כל התחייבות טכנאי לבדיקת אפשרויות ההתקנה בביתכם.

והכי חשוב !  יש להתאים את סוג המתקן הנכון ללקוח ולא את הלקוח למתקן.